Krzem  pierwiastek bez którego nie ma życia

KRZEM odgrywa znaczącą rolę w energoinformacyjnych polach organizmu, procesach odżywczych i detoksykacyjnych człowieka.

Medycyna klasyczna wskazuje wiele chorób, których przyczyną jest niedobór KRZEMU. Odpowiedni jego poziom zabezpieczy tętnice przed miażdżycą i zwapnieniem, zawałem, wylewem, cukrzycą, nowotworami.  Roztwory koloidalne KRZEMU pomagają usunąć z organizmu Candidę i jej toksyny. Jego obecność przywraca elastyczność naczyń krwionośnych, leczy astmę, zwalcza stany zapalne , polepsza pracę nerek, wspomaga bliznowacenie w gruźlicy, itp.

W swojej książce „Szkoła Zdrowia” Nadieżda Siemionova poświęca dużo uwagi zagadnieniu niedoboru KRZEMU.  To ona min. wskazuje, że brak KRZEMU  w organizmie ogranicza  w znacznym stopniu przyswajanie około 70 pierwiastków, takich jak np. wapń, chlor, fluor, sód, cynk, mangan, molibden i inne; a także przyczynia się min. do powstania anemii u dzieci, zmiękczenia kości, wypadania włosów, choroby stawów, paciorkowcowego zapalenia skóry, kamieni w wątrobie i nerkach, dysbakteriozy jelit i innych.

Deficyt KRZEMU w organizmie człowieka jest niezwykle istotny a tak mało o nim wiemy. Nie spotkałam się z przypadkiem zlecenia badania poziomu KRZEMU przez lekarza. W opinii społecznej jego niedobór kojarzy się z łamliwymi paznokciami i włosami bez pomysłu.

Dzienne zapotrzebowanie organizmu człowieka na KRZEM określa się na 20-30mg na dobę.

Norma jego zawartości  w wodzie to 2mg/l.

W organizmie człowieka znajduje się około 7g tego pierwiastka stanowiącego 4,7  jednostki umowne KRZEMU.

Wg. Instytutu KRZEMU działającego w Rosji:
Zawały i wylewy mogą wystąpić u osób, u których zawartość KRZEMU wynosi 1,2 j.u. w stosunku do 4,7 j.u. wymaganych
Cukrzyca występuje jeśli zawartość KRZEMU wynosi 1,4 j.u. lub mniej
Wirus zapalenia wątroby może rozwinąć się jeżeli poziom KRZEMU w organizmie obniży się do 1,6 j.u.
Nowotwory mają dogodne warunki do rozwoju jeżeli poziom KRZEMU obniży się do 1,3 j.u.

Niedobór KRZEMU w organizmie jest spowodowany w głównej mierze niewłaściwą – przetworzoną dietą; brakiem KRZEMU w wodzie wodociągowej, używaniem  filtrów ograniczających poziom KRZEMU w wodzie oraz obecnością  w organizmie pasożytów takich jak: (przywry, lambia, tęgoryjec dwunastnicy, glista ludzka, tasiemce i inne) pożerających wszelkie zapasy  KRZEMU, wzmacniając tym swój rozwój.

Jeśli chcesz ocenić poziom tego pierwiastka w swoim życiu w pierwszej kolejności zbadaj OBECNOŚĆ PASOŻYTÓW oraz POZIOM KRZEMU metodą VEGATEST  oraz  POZIOM KRZEMU w wodzie z kranu i z filtra. (jeśli używasz do picia i gotowania wody filtrowanej).

Na podstawie tych badań dokonuje się oceny stanu obecnego i ustala schemat postępowania przywracający i utrzymujący POZIOM KRZEMU w organizmie.

Badanie poziomu krzemu (Sio2)  w wodzie przeprowadza się przy użyciu amerykańskiego fotometru firmy Hanna  Hi 770 o następujących parametrach:

 

Zakres pomiarowy: 0 … 200 mg/L (ppm)
Rozdzielczość: 1 mg/L (ppm)
Dokładność: ±2 mg/L (ppm) ±5 % odczytu
Metoda: adaptacja: USEPA METHOD 370.1 for drinking, surface and saline waters, domestic and industrial wastes and Standard Method 4500-SiO2C
Źródło światła: LED @ 470 nm
Wykrywacz światła: światłoczuły sensor krzemowy

ZLECENIE BADANIA

Back To Top