Mineralizacja wody stanowi sumę zawartości rozpuszczonych w niej substancji, głównie nieorganicznych, takich jak np. wodorowęglany, chlorki, siarczany oraz w niewielkiej ilości związki organiczne. Poziom tych związków stanowi o jej jakości.

Nadieżda Siemionowa, inżynier chemii i technologii żywienia, doktor nauk biologicznych od lat zajmuje się w swoim instytucie min. zjawiskami wpływu obniżonej zawartości wody w organizmie na jego funkcjonowanie oraz prowadzi terapie przywracające  prawidłową gospodarkę płynami w organizmie.

Hydratacja wg Siemionowej polega na przywróceniu naturalnej zdolności filtrującej nerek.

Bóle kręgosłupa, nóg, niedomagania wątroby i trzustki i dalej zmniejszenie ilości wydzielanych hormonów przez gruczoły wydzielania wewnętrznego i zewnętrznego, anemia, bladość, pomarszczona skóra po zabiegach na oddziałach urologicznych i wiele innych dolegliwości mogą być przyczyną odwodnienia organizmu co nie ma nic wspólnego z zatrzymywaniem wody  w organizmie i tak zwanymi obrzękami i przyrostami masy ciała, czy tzw. ciastowatością.

Za wodę pitną uważa ona  wodę o pH=7 z ogólną mineralizacją poniżej 200mg/l. Woda o wyższej mineralizacji uważana jest za mineralną, czyli w konsekwencji odwadniającą.

Jeśli w Twoim kranie lub studni jest woda zawierająca więcej niż 200mg/l minerałów  należy ją oczyszczać tak aby w codziennym użytkowaniu obniżać zawartość minerałów.

Innym ważnym wskaźnikiem jakości wody jest obecność w niej odpowiedniego poziomu krzemu w postaci SiO2, dla którego norma wynosi 2mg/l, o czym piszę w innym miejscu.

Jeżeli obserwujesz u siebie którykolwiek z powyższych objawów, podejrzewasz niewydolność nerek, wydalasz mało moczu, odstawiłeś sól, masz kłopoty z tarczycą  wykonaj badanie poziomu mineralizacji wody, którą pijesz każdego dnia i która jest stosowana do gotowania w twoim domu. Jeśli używasz filtrów, tym bardziej sprawdź  i porównaj poziom mikroelementów w tych dwóch cieczach.

wody

Badanie wykonuje się przy pomocy amerykańskiego urządzenia TDS4 o następującej specyfikacji:

– zakres pomiaru: 0-9990 ppm.
– rozdzielczość od 0 do 999: 1 ppm.
– rozdzielczość od 1000 do 9990: 10 ppm.
– dokładność pomiaru: +/- 2%
– skalibrowany roztworem NaCl 342 ppm.

ZLECENIE BADANIA

Back To Top